Објавено на:

(Видео) Солзи и драма на Австралија опен: Австралиски тенисер удри младо момче со топка

t

Австралискиот тенисер Ник Кирјос удри момче од трибините со топката и го расплака.

Ник Кирјос и неговиот сонародник Танасис Кокинакис се пласираа во полуфиналето на двојките откако ги победија Тиум Пук и Мајкл Венус со 7:5, 3:6, 6:3.


Австралиецот нервозно влезе во мечот. Откако Кокинакис го промаши првиот сервис, Кирјос се налути, ја удри топката и ја испрати на трибините.

Притоа удрил мало момче, кое веднаш почнало да плаче.

Кирјос се потруди да го утеши и веднаш истрча на трибините и му го даде рекетот на момчето…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Премиерот на Соломонските Острови ја нарече Австралија…

Премиерот на Соломонските Острови, Манасех Согаваре ја…

(Видео) Урнебесно: Момче со слушалки стана хит…

Видеото со актерката Анџелина Џоли стана вирално…

Нови тензии – Премиерот на Австралија ја…

Австралискиот премиер ја обвини Кина за мешање…

Британија, САД и Австралија заеднички ќе развиваат…

Властите во Велика Британија, САД и Австралија…

Австралија евакуираше десетици илјади луѓе поради поплавите

Десетици илјади Австралијанци избегаа од своите домови,…