(Видео) Стампедо и паника: Маж со бoмбa предизвика xaoc во трговски центар во Москва, се разбега и oбезбeдyвaњeтo

t

Московската полиција трага по непознат маж кој со „бомба“ се заканувал во трговскиот центар „Метрополис“ во руската престолнина.

Тој бил уапсен од обезбедувањето на трговскиот за кражба, но тогаш извадил предмет кој личел на граната. Во тој момент обезедувањето побегнало, додека во трговскиот центар настанала паника, а граѓаните кои биле присутни во моментот во трговскиот започнале да го бараат излезот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Москва: Русија нема да дозволи „нацистичка држава“…

Во моментов, ниту Западот ниту Киев не…

Медведев го подбра Шолц: Германецот лаже и…

Заменик-шефот на рускиот Совет за безбедност Дмитриј…

Зеленски: Не смееме да дозволиме непријателот да…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика Украинците…

Русите влегоа во Авдеевка од нов правец,…

Руските трупи влегле во Авдеевка од нов…

Русија-Египет: Признавање на Палестинската држава ќе значи…

Претседателите на Русија и Египет, Владимир Путин…