(Видео) Украинците ја бркаат украинската војска од своите дворови: Деца ни се кријат во подрумите

t

Продолжува драматичната ситуација во Украина која настана по воениот конфликт и воената инвазија на Русија.

Руската армија континуирано обвинува дека украинската војна се крие зад цивили со цел да не се соочи со армијата на Путин во фронтална битка.

На социјалните медиуми сега се појави видео на кое се гледа како Украинците ја бркаат сопствената војска за да нивните домови не станат легитимна цел на напад и гранатирање.

-Оди си! Имаме визби полни со деца, велат Украинците во видеото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зголемено присуство на Ковид-19 во Грција

Тренд на зголемување на заразените, хоспитализираните и…

Заплена на кокаин вреден милион евра во…

Во акцијата на полицијата и обвинителството запленети…

Радев од Вјоса Османи побарал поголеми права…

Бугарскиот претседател Румен Радев од косовската претседателка…

Македонка загина во сообраќајка кај Лесковац: Со…

Во сообраќајка кај Лесковац едно лице загина,…

Тошковски и Андоновски: Електронски лични документи и…

Денеска (19.04.2024) министерот за внатрешни работи Панче…