(Видео) Урнебесно – Села честиташе Велигден за Божиќ: Таравари се изнасмеа, па се корегираше лидерот на Алијанса

t

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, денеска на прес-конференција по грешка ги честиташе велигденски празници наместо божикните.

– Сакам да ви ги честитам сите верски празници, велигденските празници – рече Села, по што присутните го корегираа дека станува збор за божикни празници.

Особено интересна беше и реакцијата на градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, кој седеше веднаш до Села, а кој не можеше да издржи за да не се насмее по направениот лапсуз.

Во продолжение, погледнете го видеото:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украинскиот парламент одлучи земјата да го слави…

Украинскиот Парламент денеска гласаше за промена на…

Груби: Празничните мигови нека бидат рефлексија на…

Првиот заменик на претседателот на Владата и…

Ахмети со честитка за Божиќ: Искрени желби…

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, по повод…

Божиќна честитка од Арсовска: Ви посакувам здравје,…

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска денеска го…

Освен во Македонија, Русија, Србија, православните верници…

Православните верници кои го следат Јулијанскиот календар…