Објавено на:

(Видео) Филмска акција на израелската полиција: Опколена зграда во која терористите држат заложници

t

Полицијата ја опколи зградата во Тел Авив, каде се верува дека се крие еден од терористите кои ги држат заложниците.

Неговиот соучесник е убиен.

Две лица загинаа, а најмалку четворица се повредени во престрелка во центарот на градот.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Папата Франциск ги повика Израел и Хамас…

Папата Франциск денеска повика на итна испорака…

Шпаниjа ќе поднесе тужба против Изpаeл за…

Шпанија најави дека ќе се придружи на…

Рано утрово Душко ја фатил за коси…

Рано утринава околу 5 часот српската пејачка…

Нетанјаху ќе се обрати во американскиот Конгрес…

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ќе одржи говор…

УНРВА: 35-45 загинати во нападот врз училиштето…

Директорката за комуникации на УНРВА, Џулиет Тума,…