Објавено на:

(Видео) Хаос во Белград:  Хулиганите на Црвена Звезда и Партизан со жестока пресметка

t

Навивачите на Црвена звезда и Партизан се судрија на денот на 173-то вечно дерби кое ќе се игра на стадионот „Рајко Митиќ“.

Звезда од 18:00 часот го пречекува Партизан на својот стадион, а ова беше грд вовед во тој меч кој може да го реши прашањето за освојувачот на титулата.

На видеата кои се објавуваат на социјалните мрежи може да се виде како летаат остри предмети, а хулиганите имаат палки и шипки.

Се слушале и истрели, а полицијата брзо интервенираше. Очекувано имаше и апсења.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шапиќ: Нови 700 автобуси и 125 трамваи…

Градоначалникот на Белград, Александар Шапиќ, денеска изјави…

Белград добива нов студентски град!

Секретаријатот за урбанистичко планирање во Белград објави…

(Видео) Мистериозна појава е снимена синоќа на…

Мистериозна појава е снимена синоќа на небото…

Кинескиот претседател од Белград: Кина ќе работи…

Претседателот на Народна Република Кина, Си Џингпинг,…

Џипинг денеска во Белград – ќе го…

Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска доаѓа во…