Објавено на:

(Видео) ХАОС на патарината: Полицијата не ги пушти навивачите на “Шкупи” во Тетово

t

Фановите на Шкупи, популарните „Шверцери“ по се изгледа дека нема да присуствуваат на стадионот под Шара и да ги бодрат своите миленици на мечот со Шкендија, кој започнува во 17 часот.

Имено, на барање на тетовскиот клуб фановите на Шкупи се блокирани на патарина кон Тетово, по што тренерот Гоце Седлоски излезе од автобусот и ги смируваше револтираните фанови од Чаир.


Видеото погледенете го на следниов линк.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тетовец му го запалил со бензин БМВ-то…

„СВР Тетово поднесе кривична пријава против О.М.(30)…

Девет месеци нема одговорност за пожарот во…

Обвинителството тактизира за случајот со изгорената модуларна…

Драма во Тетово: Лица од Гајре и…

Тетовски полицајци вчера во Шипковица пукале во…

Полицијата изврши претрес во Тетово и приведе…

Синоќа во 21.00 часот, полициски службеници на…