Објавено на:

(Видео) Хаос: Први снимки од силниот земјотрес кој ја погоди Јапонија

t

Земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала ја погоди Јапонија.

Според EMSC, епицентарот на земјотресот бил во близина на источниот брег на островот Хоншу. Земјотресот е регистриран на длабочина од 45 километри. Како што сведочат граѓаните на Јапонија, некои од нив ги разбудил земјотресот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Земјотрес во Србија!

Земјотрес со јачина од 2,5 степени според…

Едно лице загина, седум се исчезнати: Се…

Едно лице загина, а седум се водат…

Силен земјотрес од 6,3 степени ја погоди…

Силен земјотрес со јачина од 6,3 степени…

(Видео) Хаос: Први снимки од силниот земјотрес…

Земјотрес со јачина од 5,3 степени според…

Демири: Нови грант проекти за три здравствени…

Министерот за здравство д-р Илир Демири и…