(Видео) Член на СДСМ кој требаше да гостува во Тешки муабети исчезна два дена пред емисијата

t

Во најновата епизода на емисијата Тешки муабети со Милош Милошевски и Јанко Илковски на Инфомакс како гостин требаше да се појави истакнатиот член на СДСМ и поранешен шарен револуционер, Душко Млекарот.

Откако беа договорени сите детали, веќе втор ден Душко е недостапен за нашата редакција.

Се надеваме дека Душко е добро, дека не е врзан некаде, во премиерската вила, како што се наоѓаше Кастриот Реџепи.

Инаку, се работи за човек којшто ина организирано некаде околу 300 протести против владата на ВМРО-ДПМНЕ.

Истакнат член на СДСМ, човек којшто во моментов се плаши кога неговите се на власт, да се појави пред камера.
Тоа зборува доволно за демократијата и слободата на говорот во Македонија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Во живо) Следете “САЈБЕР КОМАНДА” со Филип…

Следете ја во живо првата епизода од…

Нова емисија на Инфомакс: Следете „САЈБЕР КОМАНДА“…

Почнувајќи од вечерва ексклузивно на Инфомакс ќе…

(Видео) СЛЕДЕТЕ ИНФОМАКС! Митовски: Најавувам нова мега-афера…

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, во денешната…

Инфомакс во живо од Крива Паланка: Детали…

Следете го во живо вклучувањето на Инфомакс…

Среќна Нова година ви посакува екипата на…

Нека новата 2023. година ви донесе пред…