Објавено на:

(Видео) Што се случува со Бајден? – Сопругата го водеше за рака за да се симне од бината

t

Во уште еден мачен приказ на когнитивна и физичка ерозија од страна на претседател, Џо Бајден тој беше љубезно придружуван од сцената од неговата сопруга Џил во среда, откако даде кратки забелешки за истражувањата на ракот.

Видеото ја доловува кревкоста на Бајден во време кога американските противници како комунистичка Кина и Русија покажуваат похрабри демонстрации на сила во последниве месеци.

Ова доаѓа само неколку дена откако конференцијата на Бајден со гувернерите беше необјасниво прекината од неговите соработници откако тој се обиде да одговори на прашања.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детали за договорот меѓу Русија и Виетнам:…

Русија и Виетнам се договорија да не…

Матео се врати дома жив и здрав!…

Малиот Матео за кого се собираа донации…

Поради сообраќајка затворен патот Берово – Струмица…

Поради случена сообраќајна незгода, патниот правец Берово…

ГОЛ ВО 95. минута! Јовиќ ја спаси…

Фудбалската селекција на Србија го впиша првиот…

Сиљановска на средба со Агелер: Потребна е…

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ја прими…