(Видео) Јовановиќ: СДС е партија која работи пред сè за богатите

t

Фејсбук страната “Трета опција” објави видео од поранешниот член на Левица и советник во Владата на Заев, Бранимир Јовановиќ во кое тој вели дека СДСМ не може да биде социјал-демократска партија ако не сака да воведе прогресивен данок, ако не сака да зголеми плати на работници во време на криза, а именува за вице-премиер еден од најбогатите бизнисмени во државата.

СДС е партија која работи за богатите, вели Јовановиќ.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Ноќна стража на гробот на Гоце:…

Левица официјално ја поддржува иницијативата за чување…

Владеачко-политички консензус за милијарда евра од Клинички…

Ќе добие ли некогаш Македонија нов Клинички…

Приватизација на ХЕЦ Тиквеш е национално предавство!

Приватизација на ХЕЦ Тиквеш е национално предавство,…

Мециновиќ: СДС и ДПМНЕ се заедно во…

Портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ ја коментира…