(Видео) 50 полицајци повредени за време на нередите пред натпревар во Франкфурт

t

Околу 50 полицајци се повредени како последица на нередите што се случија во Франкфурт на Мајна пред натпреварот меѓу Ајнтрахт и Штутгарт во 12. коло од Бундеслигата, пренесува „Билд“.

На четворица полицајци им била укажана лекарска помош во болница. Покрај тоа има повредени и редари и навивачи.

Судирите меѓу навивачите на Ајнтрахт и органите на редот започнаа на влезот на стадионот. Кон полицијата биле фрлени огномети и шишиња. Натпреварот се одигра вчеравечер и заврши со победа на Штутгарт со 2:1.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најмалку 17 повредени во судир на два…

Најмалку 17 лица се повредени во судир…

Неколку израелски војници се повредени по напад…

Неколку израелски војници се повредени по напад…

Приведено лице по распишана потерница за доиздржување…

Денеска (08.12.2023) полициски службеници од Полициската станица…

(Видео) 50 полицајци повредени за време на…

Околу 50 полицајци се повредени како последица…

КФОР ја спроведе вежбата „Златна сабја“ за…

Регионалната команда Запад во кампот Ново Село…