Вистинска зимска идила: Интензивени врнежи од снег во Маврово, врне во уште неколку делови од земјата

t

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција од дежурните екипи на ЈП Македонијапат, соопшти АМСМ.

Снег со слаб интезитет врне на планинските превои Буково и Ѓавато, како и во Битола, а снег со силен интензитет врне во Маврово.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Густа магла кај Бунец, Маврово видливоста намалена…

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива…

Од среда дожд и снег!

До вторник до крајот на денот ќе…

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Со купена ски карта во Маврово ќе…

Со купена ски карта во Ресорт Маврово…

Поради снегот Бугарија прогласи вонредна состојба во…

Две лица загинаа во Бугарија, а едно…