Владата на ДУИ во живот ја одржуваат ЛДП, ДОМ и ДС

t

ЛДП, ДОМ и ДС се вин­овни што уште функци­онира оваа криминална влада на СДСМ, со која раководи ДУИ и Ахмети, се вели во соопштение до медиумите на ВМРО-ДПМНЕ, кое го пренесуваме интегрално:

– „Заради клиентелизмот на овие неколку пар­тии за неколку дирек­торски или заменик директорски места со Македонија владее ма­фија, која зема вакц­ини од провизии, уди­ра рекет на фирми во РЕК и диктира судски пресуди како што сака.

Заради клиентелизмот на ЛДП, ДОМ и ДС Али Ахмети е премиер во сенка, ​ и нема од­говорност ниту за по­жарот во тетовската болница во која живи изгореа 14 луѓе, ни­ту за трагедијата со БЕСА транс, ниту за Дурмо Турс, ниту за починатиот човек кој умре во планините во кратовско зошто немаше болничко возило кое ќе биде испрат­ено за него.

ЛДП, ДОМ и ДС се вин­овни зошто во Македо­нија владее влада за­ради која сме во врв­от на листите по кри­минал и корупција.“ – Пишува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ и ДПМНЕ се обединети во предаторска…

СДСМ и ДПМНЕ се обединети во предаторска…

(Видео) ЛИДЕРСКА СРЕДБА ВО ПОНЕДЕЛНИК! Ова се…

Уставни измени, претседателски и парламентари избори и…

ВМРО кворумска повторно заеднички со СДСМ и…

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ денеска заеднички изгласаа директор…

Ќе падне Владата на Шолц? Се бараат…

Лидерот на Христијанско-социјалната унија (ЦСУ), Маркус Зодер,…

Апасиев: Честито на младите, широката коалиција СДС-ДПМНЕ…

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието…