Внимателно: Полицијата деновиве на улица

t

247 санкционирани сообраќајни прекршоци во Скопје, 59 за недавање предност на пешаци, 64 за преголема брзина

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (02.02.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 247 мерки, меѓу кои за недавање првенство на минување на пешаци 59, 11 мерки за возење без возачка дозвола, 17 санкции за прекршоци што ги чинат пешаците.

Изречени се и шест санкции за зборување на мобилен телефон, пет мерки за минување на затворен сигнал црвено светло, 64 мерки за непочитување на брзината на движење…

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руските олигарси вратија 50 милијарди долари назад…

Руските тајкуни повлекле имот од Европа во…

САД со најнова рунда санкции кон Иран

Повеќе од 20 лица и институции од…

Компании од Италија: Сакаме да се вратиме…

Извозот во санкционираната Русија падна за 35%…

САД воведе санкции за руската втомобилска индустрија

Официјален Вашингтон ги прошири санкциите поврзани со…

„Да ги заштитиме децата во сообраќајот“, „Стави…

Вчера на подрачјата на Секторите за внатрешни…