Објавено на:

Водителка пронајдена мртва во стан во Белград

t

Безживотното тело на Б.Ј. (1977) е пронајден вечерва околу 19 часот во стан на улицата Ѓуре Даничиќа, во Стариот град, неофицијално дознава Нова.рс.

Обвинителот нареди телото да биде испратено во Институтот за судска медицина.

Тамошните медиуми пишуваат дека водителка е Бојана Јанковиќ, поранешна сопруга на Огњен Јанковиќ, член на белградскиот сојуз.

Бојана Јанковиќ се прослави како водителка на популарната емисија „Град“ на ТВ Пинк.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БРАТ НА ВИСОК ФУНКЦИОНЕР ВО БиХ УБИЕН…

Ѓорѓе Мијатовиќ (37), брат на вицепремиерот на…

Кирија за луксузен стан во Белград достигнува…

Цените на недвижностите се се почеста тема…

Шапиќ: Нови 700 автобуси и 125 трамваи…

Градоначалникот на Белград, Александар Шапиќ, денеска изјави…

Белград добива нов студентски град!

Секретаријатот за урбанистичко планирање во Белград објави…

(Видео) Мистериозна појава е снимена синоќа на…

Мистериозна појава е снимена синоќа на небото…