Објавено на:

Во Велес фатен затвореник избеган од Идризово

t

Во Велес синоќа во 21:30 часот полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода велешанецот Х.Б.(48), кој бил баран од Казнено – поправната установа Затвор Идризово – Отворено одделение Велес поради бегство од установата, соопштија денеска од МВР.

Имено, околу 19:30 часот од установата било пријавено дека Х.Б. не се вратил во установата и по преземени мерки, после два часа, тој бил пронајден и лишен од слобода. При преглед кај него биле пронајдени и одземени бела прашкаста материја и пари. Исто така, неговата 43 – годишна сопруга пријавила дека околу 20.00 часот, додека бил во домот, физички ја нападнал, се појаснува во соопштението.

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Идризово за доиздржување на казната, а по целосно расчистување и документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Да помогнеме: Сибела од Штип има потреба…

Да подадеме рака на оние на кои…

Ковачевски на средба со поранешните лидери на…

Претседателот на СДСМ во оставка Димитар Ковачевски…

Неделковски го повика Стефковски на јавно соочување:…

Бидејќи градоначалник е одговорност а не функција,…

Путин: Иднината на Русија се решава на…

Властите треба да работат онолку колку што…

Морничаво: Едно лице загина откако се заглави…

Едно лице загина на аеродромот во Амстердам…