Објавено на:

(Во живо) Започна новото cyдење за Ѓоковиќ

t

Новак Ѓоковиќ моментално минува низ тешки моменти во Австралија каде повторно му беше укината визата, а неговиот адвокатски тим подготвува жалба. Сите настани од Мелбурн можете да ги следите во живо со Инфомакс. Судењето се очекува да започне наскоро.

Првиот светски тенисер и неговите адвокати ќе се потрудат што поскоро да се подготват да ја обжалат одлуката на министерот за имиграција, Алекс Хок, кој во петокот наутро по европско време ја укина визата.


Австралија опен започнува на 17 јануари, а со тоа Новак Ѓоковиќ има уште време да биде на турнирот што го освои во девет наврати.

Следете го текот на судењето со Инфомакс, како и со официјалниот YouTube канал на Федералниот суд.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Анализа и дијагноза: Геноцидната свест на австралиските…

Алекс Хоук е премиер “за пример“: Откако…

Ѓоковиќ нема да може да настапува ниту…

Првиот тенисер на АТП ранг-листата, Новак Ѓоковиќ,…

(Во живо) Ѓоковиќ пристигнува во Белград

Пристигнувањето на Новак Ѓоковиќ на белградскиот аеродром…

(Фото) Најдобриот светски тенисер се враќа во…

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер на светот, по…

Во живо: Прва фотографија на Новак пред…

Српските навивачи веќе се окупираат во Мелбурн…