(Во живо) Катица Јанева ја направија кралица, а се полакоми по тросед – Овде мафијата е држава

t

Во втората сезона на Тешки Муабети, една од темите беше и моменталната состојба во Македонија, производството и криминалот, состојбата во правосудството накратко.

“Најголемито проблем на Македонија е што нема производство. Имаме се, се успева кај нас, имаме услови да живееме во средно богата држава. Секоја држава има криминал, или државата ќе го контролира криминалот, или тој неа.
Овде мафијата е државата, не може да се примени ни колумбиски систем вели еден професор кој беше гостин кај нас во емисија.” – кажува Милош.

“Народот се понадева дека Катица Јанева ќе среди нешто, ја направија кралица, а таа се полакоми по тросед.
Што е сега објектот пред Мавровка, дали знаете? Центар за пресадување коса.” – констатира Јанко.

“Путин имаше направено шема сите олигарси да ги вратат парите, тие што не ги вратија парите беа прогонети. Така направи и Бугарија, Боровец и Банско така се изградени. Така се инвестира во моментов во Албанија, парите од дрога и шверц се легализираат. Во пирамидалната шема со криптовалути се вклучени Груби и Османи, такви информации добивме, едниот инвестирал 10, другиот 15 милиони евра во криптовалути, не знам дали се вистинити сумите.” – посочи Александар Митовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Спасовски: Отворивме сериозна битка со криминалните структури

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели…

Спасовски: Решени сме да расчистиме со криминални…

Се разговара со многу лица, се обезбедуваат…

Шведска ќе се бори против криминалните банди…

Шведска ќе користи модерна технологија, вклучувајќи беспилотни…

(Видео) БАНДА: Човек на Мицкоски обвинет во…

Лице обвинето во случајот "Делчевски ниви" упати…

МВР апсеше криминалец баран со потерница во…

Во тетовско Долно Палчиште, полициски службеници од…