(Во живо) Референдум за влез на Македонија во САД? Треба да се ревидира одлуката за домашен притвор на Рашковски

t

Јанко Илковски во втората сезона на Тешки муабети кажа дека има начин да се решат проблемите на Македонија, тоа може да биде колектвино преселување во Тексас.

“И овде може да се живее така, да се возат скапи возила, еве видете го Рашковски. Човекот во притвор, забрана за комуникација, за влијание врз сведоци и човекор излегува во медиуми и си зборува. Судијата или судијката не мрдна ни со прст, а би требало под итно да се ревидира мерката домашен притвор, и да се изрече потешка мерка, ефективен притво заедно со Боки во Шутка. А никој не реагира, ни судија, ни обвинител ни правобранител… Никој…
А човек врз основа на белешка од АНБ беше 10 месеци во притвор…” – вели Александар Митовски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Во живо) Референдум за влез на Македонија…

Јанко Илковски во втората сезона на Тешки…

(Видео) УМС со урнебесна акција: Рашковски е…

"Денес, во центарот на Скопје како УМС…

Започнува cyдењето за Рашковски – се гони…

Судскиот процес против поранешниот генерален секретар Драги…

Доџот на жена му бил kpш се…

Семејството Рашковски испрати писмо во кое реагира…

Рашковски незakoнски ѝ дал дозвола на гостиварска…

Сопругата на поранешниот генерален секретар на Владата…