Објавено на:

Времето денес сончево и студено

t

Сончево и студено, во западните делови со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми насекаде, а во текот на ноќта во западните делови ќе има повремени врнежи од снег. Ќе дува слаб ветер, претпладне од северен, а попладне претежно од јужен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од -1 до 7 степени.

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: сончево и многу студено со мала облачност. Максималната температура ќе достигне 3 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Времето денес променливо облачно со слаб ветер

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува…

Времето денес сончево и студено

Сончево и студено, во западните делови со…

Најстудено е во Берово и Крушево, а…

На Попова Шапка попладнево е најстудено, минус…

Снег и нови минусни температури од утре!

УХМР соопшти дека утре времето ќе биде…

Сончево и студено, претпладне ќе провејува слаб…

Претежно во североисточните делови претпладне ќе провејува слаб…