Објавено на:

Гледајте ја Македонија против Малта и Фарски Острови за 200 денари

t

Фудбалската федерација на Македонија денес ги пушти во продажба на билетите за првиот натпревар на македонската фудбалска репрезентација против Малта од квалификациите за ЕП 2024 и пријателскиот меч против Фарски Острови.

На 23 март (четврток), македонската репрезентација ги отвора квалификациите за ЕП против Малта на Националаната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Четири дена подоцна, на 27 март (понеделник), во пријателски натпревар во Скопје ќе гостува селекцијата на Фарски Острови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонките се мажат најмлади во регионот, на…

Жените во Македонија најмлади стапуваат во брак…

ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСА И СО…

Пратениците денеска го изгласаа Изборниот законик, со…

Исчезна 14-годишната Ринеса: Ако имате било каква…

Новинарот Фуркан Салиу, објави дека е исчезнато…

Најскапите ниви во Европа се на Малта,…

На ниво на Европската Унија, цената на…

Европскиот план за развој на Западен Балкан…

САД ја поддржуваат ЕУ во намерата да…