Голема сообраќајка во Кондово: Малолетен пешак се здобил со тешки повреди

t

Вчера во 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено во с.Кондово, скопско, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале патничко возило „ауди”, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.О.(40) од с.Долно Свиларе, скопско, патничко возило „фолксваген голф”, со косовска национална ознака, управувано од Р.С.(31) од с.Кондово, скопско, и паркирано патничко возило „мерцедес”, со скопски регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетен пешак од с.Паничари, скопско, а уште еден пешак, Ш.А.(18) од Скопје, се здобил со телесни повреди, констатирани во комплекс клиники „Мајка Тереза”. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…

Руски зборник од 1849 година: Македонскиот јазик…

Во време кога се врши атак врз…

Сведоштво на баба Велика, една “обична” Македонка:…

ЧЕСТИТ И ВЕКОВИТ ИЛИНДЕН МАКЕДОНЦИ! Славиме 120…

Момче од Косово уапсено во Тетово

На 31.07.2023 во 12:00 часот на улица…