Објавено на:

ГОЛ ВО 95. минута! Јовиќ ја спаси Србија!

t

Фудбалската селекција на Србија го впиша првиот бод на Европското првенство во Германија, откако во балканското дерби со Словенија се спаси од пораз во 95 минута и со тоа остана во игра за пласман во осминафиналето (1-1).

До крајот на средбата „орлите“ имаа иницијатива, со сите сили бркаа израмнување, а тоа дојде длабоко во судиското надополнување. Се играше 95. минута, кога Србија изведуваше корнер, а и Рајковиќ се појави во казнениот простор на Словенија. Илиќ испрати незгоден центаршут кој помина низ многу главни, но Јовиќ се најде на вистинско место и со прекрасен удар со глава погоди за конечни 1-1.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Србија и Египет потпишаа Договор за слободна…

Во присуство на српскиот претседател Александар Вучиќ…

Земјотрес со јачина од 3.8 степени ја…

Земјотрес со јачина од 3.8 степени пред…

Србија планира изградба и модернизација на 2.000…

Јелена Танасковиќ, в.д генерален директор на железничката…

Курти бара меѓународната заедница да ја притисне…

Меѓународната заедница да изврши притисок врз Србија…

Вулин го демантира О’Брајан: Не извезуваме оружје…

Потпретседателот на Владата на Република Србија, Александар…