Објавено на:

Го повикале на службен разговор: Идентификуван уште еден пиштолџија од вчера

t

Денеска (07.07.2022) полициски службеници од Единицата за насилен криминал – Одделение за крвни деликти при СВР Скопје во полициска станица извршија службен разговор со С.Р.(34) од Скопје, кој беше идентификуван од страна на полицијата како лице кое за време на инцидентот во близина на споменикот Скендербег држел пиштол во раката, но не го употребил.

Пиштолот ќе биде предаден за вештачење, а за случајот е известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за негово расчистување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Спасовски се пофали: Што сработи МВР…

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на…

Автомобилот на синот на заменикот-министер во МВР…

Пролетта кога беше ограбена фабриката за марихуана…

Акција на МВР: Доцна во ноќта приведен…

 Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција…

МВР со полни раце работа: 154 санкции…

 Во текот на вчерашниот ден (26.11.2022) продолжија…

Да не ги мислите: Полицијата е фокусирана…

Полицијата е фокусирана на пронаоѓање на сторителите,…