Објавено на:

Град на духови и рушевини: Што остана од Бахмут

t

Битката за Бахмут заврши со победа на платениците на Вагнер. Украинската страна пак тврди дека целиот град не е под руска контрола и дека борбите се уште траат. Но, што остана од Бахмут ?

Судејќи според најновите фотографии направени од сателити и дронови, градот е претворен во урнатини, пепел и чад.Сателитските фотографии на Бахмут од 15 мај покажуваат изгорени згради. Навистина трагично.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Неколку часа по атентатот, Трамп ја продолжи…

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, беше…

Бајден веднаш разговараше со Трамп по обидот…

Американскиот претседател Џо Бајден во саботата вечерта…

Денеска се празнуваат Светите маченици Козма и…

Лекари, бесребреници и чудотворци. Овие двајца светители…

Седете дома! Температури до 42 степени!

Времето денес (13.07 2024 год.): Сончево и…

ТРАМП: Бог да ја благослови Америка!

Сакам да им се заблагодарам на Тајната…