Груби: Празничните мигови нека бидат рефлексија на меѓусебна почит и искрено пријателство

t

Првиот заменик на претседателот на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска, по повод Божиќ, упати честитки до сите граѓани од православна вероисповед.

Груби во честитката испраќа порака за меѓусебна почит и пријателство.

-По повод вашиот празник Божиќ, посакувам вашите семејства да бидат благословени од светлината на здравјето, мирот и бескрајните добрини. Овие празнични мигови нека бидат рефлексија околу светоста на семејството, околу високите вредности на духовно прочистување, меѓусебната почит и искреното пријателство, наведува Груби.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груби: Празничните мигови нека бидат рефлексија на…

Првиот заменик на претседателот на Владата и…

Ахмети со честитка за Божиќ: Искрени желби…

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, по повод…

Божиќна честитка од Арсовска: Ви посакувам здравје,…

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска денеска го…

Освен во Македонија, Русија, Србија, православните верници…

Православните верници кои го следат Јулијанскиот календар…

Путин со божиќна честитка до сите православни…

Рускиот претседател Владимир Путин им го честиташе…