Груби: Пратеници на ВМРО-ДПМНЕ навиваа да се донесат измените на КЗ

t

Да не беше кворумот направен од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ немаше да се случат измените на Кривичниот законик, вели во денешното гостување во Само интервју.

– Да не беше кворумот направен од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ не со европско, со какво сака знаменце да беше законот немаше да помине. Пратеници на ВМРО-ДПМНЕ направија кворум, некои пратеници сакаа и да го поддржат законот, како што сакаат да ги поддржат и уставните измени, ама се плашат од раководството, вели Груби.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каевски: Неучество во техничка Влада на ВМРО-ДПМНЕ,…

Евентуално неучество на ВМРО-ДПМНЕ во техничката Влада…

МНОГУ Е БЕЛО ВО „БЕЛАТА ПАЛАТА“! Соработникот…

Градоначалникот на Општина Охрид, Кирил Пецаков од…

Ковачевски ќе биде носител на пратеничка листа…

Премиерот Ковачевски вечерва во интервју за "360"…

ЗНМ: Квалификациите на високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ…

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) реагира…

Исфрустрирани кретени од ДПМНЕ и СДСМ, вие…

Трагично е што двете најголеми политички партии…