Груевски беше преголем за овој народ: Направи јака партија и јака држава за пример!

t

Груевски придаваше вредност на секоја пора од општеството, спорт, здравство, образование, земјоделство, економија, последен пат се чувствувавме како горди Македонци, вели во денешната епизода на Тешки муабети Кристиан Јандриоски.

– Груевски излезе преголем цивилизациски човек за овој народ, не верувам дека таков прогресивец повторно ќе зачекори, не верувам дека некој ќе ги пополни неговите кондури, никој нема да направи ред во партијата и државата како него. Човекот беше не две во едно, се во едно. Се обедини, Груевски кој како сака нека каже, обедини се за Македонија, направи јака партија и јака држава за пример, можеби не во светот, ама не слушаа и во светот, ама на Балканот бевме први.

Тој човек ми фали и ќе ми фали, додека не почувствувам повторно дека сме годи Македонци тој ќовек ќе го барам, а Мицкоски нека проба да го апси, вели Јандриоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Груевски: Честитки за прогласувањето на Бошковски…

Поранешниот премиер Никола Груевски на Фејсбук ја…

(Видео) Митовски го „избрка“ Таче од сопствената…

Првите потврдени сознанија дека Русија подготвува инвазија…

Србија го копира Груевски: Ќе се субвенционира…

Министерот за финансии на Република Србија, Синиша…

(Документи) Груевски ги фати живи како го…

Уште еднаш фатени “живи” како местат судски…

(Видео) Се огласи Груевски за постата на…

Како тоа новиот премиер на Бугарија Кирил…