Груевски за Јандриоски: Редок македонски искрен патриот, правдољубив, хуманитарец, верник и борец за достоинствена Македонија!

t

Поранешниот премиер Никола Груевски на Фејсбук изрази сочувство до семејството на Кристијан Јандриоски, за кој истакна дека Кристијан беше редок македонски патриот.

– Жалам што не успеав да го запознам лично Кристијан Јандриоски.

Редок македонски искрен патриот, посветен на македонскиот идеал и кауза, правдољубив, хуманитарец, верник и борец за достоинствена Македонија.

Сочувство до семејството.

Почивај во мир! – напиша Груевски на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски ја нарече власта на СДСМ дрва…

КОГА ДРВЦА САДАТ ДРВЦА Каква траги-комедија се…

Османи вели дека во ВМРО-ДПМНЕ има страв…

За тврдењата на албанската опозиција дека во…

Груевски открива дека Заев има бизниси во…

Иако во минатото во повеќе наврати кажав…

Каков “шамар”: Тајвански “Јагео” не доаѓа во…

Премиерот Димитар Ковачевски се испофали со доаѓањето…

(Видео) Груевски: Честитки за прогласувањето на Бошковски…

Поранешниот премиер Никола Груевски на Фејсбук ја…