Груевски со демант за изјавата на Ајдари: Обвинyвањата се чиста измислица, cудот и во повторената постапка ги утврди фактите и донесе оcyдителна пpecуда

t

Поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, го демантираше Бедри Ајдари, кој изјави дека поседува нови докази за случајот Монструм поврзани со поранешниот премиер.

„Иако звучи комплетно лудо и не верувам дека некој може да поверува на такво нешто, сепак со обзир дека се работи за човечки животи, сакам да ја демантирам изјавата на извесен Бедри Ајдари, како неточна и лажна.
Судот и во повторената постапка ги утврди фактите и донесе осудителна пресуда за сторителите.
Очекувано е дека истите ќе се обидуваат на секаков начин да ја отфрлат одговорноста за грозоморната ликвидација, но јавноста треба да знае дека изнесените обвинувања се чиста измислица“

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски ја нарече власта на СДСМ дрва…

КОГА ДРВЦА САДАТ ДРВЦА Каква траги-комедија се…

Османи вели дека во ВМРО-ДПМНЕ има страв…

За тврдењата на албанската опозиција дека во…

Груевски открива дека Заев има бизниси во…

Иако во минатото во повеќе наврати кажав…

Каков “шамар”: Тајвански “Јагео” не доаѓа во…

Премиерот Димитар Ковачевски се испофали со доаѓањето…

(Видео) Груевски: Честитки за прогласувањето на Бошковски…

Поранешниот премиер Никола Груевски на Фејсбук ја…