Груевски со честитка за сите што денеска го слават Божик

t

Поранешниот премиер на Македонија Никола Груевски упати честитка до сите граѓани кои денеска го слават Божик со најдобри желби за здравје и успех.

„Денес е прославата на Божиќ за сите христијани кои се водат по новиот- грегоријанскиот календар, католици, протестанти и други, но и православни верници чии цркви го прифатиле новиот календар.
На сите граѓани на Македонија кои денес го слават Божиќ, како и на сите мои пријатели насекаде низ светот кои денес го одбележуваат Христовото раѓање им го честитам празникот со најдобри желби за здравје, среќа и успеси во зацртаните цели“, напиша Груевски на фејсбук

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груби: Празничните мигови нека бидат рефлексија на…

Првиот заменик на претседателот на Владата и…

Ахмети со честитка за Божиќ: Искрени желби…

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, по повод…

Божиќна честитка од Арсовска: Ви посакувам здравје,…

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска денеска го…

Освен во Македонија, Русија, Србија, православните верници…

Православните верници кои го следат Јулијанскиот календар…

Путин со божиќна честитка до сите православни…

Рускиот претседател Владимир Путин им го честиташе…