Грчки граѓанин починал во битолско казино – ќе се врши обдукција

t

Министерството за внатрешни работи (МВР) во дневниот билтен информира за немил настан кој се случил во текот на вчерашниот ден.

Истиот се однесува за смрт на Грчки граѓанин, а за настанот се вели:

Лекар од Итна медицинска помош Битола вчера во 18.30 часот во СВР Битола пријавил дека кај нив, од казино во хотел во Битола, бил донесен Н.K.(62), државјанин на Грција, без знаци на живот.

Лекарот констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот ќе биде дадено да се изврши обдукција.

Увид на местото извршила увидната екипа на СВР Битола, информира МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бог да чува: Со мачета и палка…

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против…

Во сообраќајка во Битола почина 65-годишник

МВР информира дека вчера во 13.53 часот…

Сообраќајка на патот Битола – Демир Хисар,…

Сообраќајот на патот од Битола кон Демир…

Лажно се претставувал како полициски инспектор и…

СВР Битола поднесе кривична пријава против 37-годишниот…

Домашен притвор за родителот кој тепаше ученик…

Во домашен притвор е родителот од Битола,…