Гужва пред Кривичен: Јавноста спречена да го следи судењето на Боки 13

t

Голем медиумски интерес предизвикува судењето за случајот „Меѓународен сојуз“. По повикот на првообвинетиот Бојан Јовановски граѓаните да дојдат во Кривичниот суд и да го следат судењето голем дел се појавија пред судот, но не им беше дозволено да влезат внатре. Инаку, граѓани како јавност имаат право да ги следат судењата.

Повикот на Боки беше бидејќи денеска ќе побараа од судот да му го врати мобилниот и да го повика Заев како сведок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сведочење на Пендиков: Го тепале зошто се…

Со сослушување на оштетениот Христијан Пендиков, секретар…

Министерот за правда во Франција обвинет за…

Во Франција денеска почна судењето без преседан…

Доналд Трамп денеска во Њујорк сведочеше под…

Во судот немало камери, но новинарите известуваат…

Во Кривичниот суд продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

Во Кривичен суд продолжува судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…