Објавено на:

Дали знаете колку титули има Дибиров во својата ракометна кариера? Бројката е неверојатна!

t

Тимур Дибиров е срцето и душата на Вардар. Летачкото лево крило од Русија уште еднаш покажа не квалитет, туку класа , па го водеше Вардар кон уште една титула.

Дали знаете колку титули има освоено Дибиров во својата ракометна кариера? Бројката на официјални трофеи е неверојатна! Кога ќе се земе во предвид дека Дибиров во својата кариера има играно само за два клуба, а тоа се нашиот Вардар и Чеховски Медведи овој податок уште толку е неверојатен.

41… Купот на Македонија во неделата му беше 41 трофеј на Дибиров како професионален ракомет, а за неколку денови може да стигне и до бројката од 42, секако доколу Вардар слави и во првенството на Македонија.

Како игра Дибиров, можеби ќе стигне и до бројка од 50 титули.. Останува да видиме!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Град Скопје започна со реконструкција на пешачкиот…

Градот Скопје започна со реконструкција на пешачкиот…

Како „Балистите“ го гаѓаа голманот на Вардар…

Не стивнуваат реакции од мечот Шкендија-Вардар. Во…

Еурофарм Пелистер го совлада Вардар 1961 во…

Дуелот од воведното коло во плејофот во…

Град Скопје ги реконструираше спортските игралишта на…

Годинава се реконструирани спортските игралишта на средните…

Вучиќ отвори ултра модерен стадион во Заечар,…

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, за време на…