Дардан Дехари – Единствен претставник на Македонија на свеченото отворање на ЗОИ

t

Дардан Дехари не само што ќе биде знаменосец на свеченото отворање на ЗОИ во Пекинг, кое започнува во 13 часот, туку ќе биде и единствен спортист кој ќе биде дел од нашата делегација на овој спектакл на „Птичјото гнездо“.

Имено утринава информација од Пекинг е дека и Ставре Јада како и Ана Цветановска ќе бидат во Олимпиското село поради контакт со лице кое било позитивно на Ковид-19. Тие не биле во карантин, но нема да бидат дел од дефилето.

Инаку првично Дехари и Цветановска требаше да бидат знаменосци. Потоа требаше само Дехари да биде знаменосец а Јада дел од дефилето, но сега останува само Дехари да биде знаменосец и единствен спортист во нашата делегација на свеченото отворање.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Слаб земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје…

Тажно: Најмладиот пациент кој оди на дијализа…

Најмладиот пациент во Македонија што оди на…

Никогаш да не се заборави: Се одбележуваат…

Од денеска до недела ќе се одбележуваат…