Да пomoгнеме: Голема xymанитарна акција за пomoш на семејствата на ycтавобpaнителите

t

Во организацијата на Македонците во странство, поточно на Боби Темелков се организира голема хумантирана акција за помош на семејствата на Уставобранителите.

Акцијата се одвива на социјалната мрежа Фејсбук, а целта е да се соберат 23 илјади долари.

Досега во акцијата се прибрани средства во износ од 11 илјади долари, а остануваат уште 13 дена до нејзиниот крај и исполнување на целта.

Парите можете да ги донирате на следниот линк.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Митовски: Зошто ДПМНЕ не поднесат амандмани за…

ВМРО-ДПМНЕ најави излегување од Собранието поради Предлог-законот…

Да помогнеме! Млад охриѓанец се бори со…

Охриѓанецот Лулзим Демирали од Охрид има потреба…

Опра тажна, изреагира по критиките на видеото…

Пред неполн месец познатата водителка Опра сними…

Украина собра над 10 милиони долари од…

Украина од почетокот на војната со Русија…

Да пomoгнеме: Голема xymанитарна акција за пomoш…

Во организацијата на Македонците во странство, поточно…