Објавено на:

Двајца битолчани уапсени со дрога кај “Хераклеа”

t

Двајца битолчани биле уапсени кај Хераклеа, откако кај нив полицијата открила дрога.

На 11.07.2022 на место викано „Сива вода“ кај археолошкиот локалитет Хераклеа, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Битола ги лишиле од слобода С.М.(34) од Скопје, М.М.(30) и С.М.(29), двајцата од Битола, затоа што кај нив биле пронајдени и одземени марихуана и прашкаста материја – информираа од МВР.

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пронајдена дрога во Куманово: Приведен дилер

На 27.09.2022 во 22.00 часот, полициски службеници…

Приведен 50-годишен битолчанец: Допирал малолетник по телото

На 25.09.2022, полициски службеници од СВР Битола…

Македонец уапсен во Хрватска за шверц на…

Хрватската полиција разоткри шестчлено злосторничко здружение чии…

(Видео) Голема акција на МВР во Гевгелија:…

На 23.09.2022 полициски службеници од Одделот за…