Објавено на:

Два земјотреси рано утринава ја стресоа Бугарија

t

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Бугарија, јавува ЕМСЦ.

Земјотресот е регистриран во 8.38 часот по локално време, на четири километри од Девин, на длабочина од девет километри.

Речиси половина час пред овој земјотрес, Бугарија ја погоди земјотрес со јачина од 2,4 степени според Рихтеровата скала.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И во Бугарија како кај нас: Претставничката…

Бугарскиот премиер Димитар Главчев испрати писмо до…

За влакно избегната катастрофа: Два воза се…

Два воза директно се судриле во Софија…

Германскиот град Кобург ги испрати посмртните останки…

Бугарскиот цар Фердинанд I по 76 години…

Приведен домар во бугарско училиште оти ги…

Бугарските медиуми информираат дека „за антибугарски скандирања…

Бугарија на никаков начин нема да учествува…

Бугарија на никаков начин нема да учествува…