Објавено на:

Дебарчанец приведен бидејќи нелегално превезувал огревно дрво

t

Полицијата синоќа го уапсила 35-годишниот А.К. од Дебар поради нелегално превезување дрва.

МВР информира дека синоќа, во 22.05 часот, на локален пат во Дебар, од полициски службеници од дебарското ОВР бил лишен од слобода дебарчанецот А.К.(35).

– При контрола на возило „форд“, коешто го управувал, било затекнато огревно дрво, кое тој нелегално го превезувал. Дрвната маса е одземена и предадена на Шумската полиција од Дебар, а против А.К. ќе биде поднесена соодветна пријава, соопштуваат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бочварски: 20 милиони евра за изградба на…

Претседателот на Владата на Република Македонија, Талат…

Најстудено во Берово, најтопло во Дебар

Во Берово утрово е најстудено, со измерени…

Поради сообраќајка, затворен за сообраќај патот Дебар-Центар…

Патниот правец Дебар-Центар Жупа од попладнево е…

По третпат ќе почне од почеток судењето…

По третпат се враќа од почеток судскиот…

ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ВО ДЕБАРСКО: Возете внимателно, има…

Доцна попладнево поширокиот дебарски регион беше зафатен…