Делови од Скопје утре неколку часа без струја

t

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека:

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат следните корисници:

на ден 12.01.2022 година (среда):

•од 08:30 до 13:00 часот, корисниците од дел од ул. Киро Крстевски. (Општина Кисела Вода)

•од 09:00 до 11:00 часот, корисниците од делови од улиците: Раде Јовчевски Корчагин, Охридска, Преспанска, Петричка и Ѓуро Ѓоновиќ. (Општина Центар)

•од 09:00 до 11:00 часот, корисниците од стопанските и нестопанските објекти на дел од ул. Новопроектирана во Индустриска зона – Визбегово. (Општина Бутел)

•од 09:00 до 15:00 часот, корисниците од с. Смесница. (Општина Зелениково)

•од 13:00 до 15:00 часот, корисниците од дел од с. Чифлик. (Општина Сопиште), информираат од ЕВН.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лавров одговора на прашања на Инфомакс! Македонија…

Нема непртијателски држави и народи, туку непријателски…

(Видео) Хаос: Скопје и утрово е блокирано!

Скопје и утрово е блокирано поради Самитот…

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…

Спасовски: Доверената организација на Самитот на ОБСЕ…

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот…