Демонстрантите фрлаа јајца и тоалетна хартија кон Собранието за време на говорот на Фон дер Лајен

t

Неколку табли јајца и тоалетна фрлија демонстрантите кон Собранието додека на звучници се слушаше говорот на Урсула фон дер Лајен во Собрание.

Оди си, предавници се скандира кон неа и со црвена боја се прават црвени “крвави” раце пред Собрание.

Пред Собарнието има голем број граѓани кои апелираат пратениците да му кажат “НЕ” на францускиот предлог.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Крави се шетаат низ владините згради…

Добротворните организации, кои управуваат со засолништата за…

“Умри кремљски стаорец”: Десетина Руси протестираа против…

Десетина Руси се приклучија на протестите против…

Владата ќе му предложи на Собранието продолжување…

Владата на Република Македонија на 82-та седница…

Слепите лица протестираа пред Владата: Бараат зголемување…

Националниот сојуз на слепите лица на Република…

(Видео) Источна Македонија блокирана: Оризопроизводителите протестираат против…

Оризопроизводителите од источниот дел на Македонија денеска…