Детали за состојбата на Ковачевски: Премиерот бил примен на Инфективна поради труење со храна

t

Премиерот Ковачевски бил примен на државна клиника поради труење со храна во текот на вчерашниот ден.

Од Инфективната клиника велат дека Премиерот е во добра состојба и му е прижена целосна здравствена нега:


“Премиерот вчера беше примен на Инфективната клиника со болки во стомакот од веројатно труење со храна. Пружена му е целосна здравствена нега по што состојбата веднаш му се подобри. Вечерта е задржан заради опсервација, а денеска е испуштен во сосема добра здравствена состојба”

Од Влада за Инфомакс ја потврдија информацијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Борел: Храната ќе станува се поскапа

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, уште…

Ако имате малку срце отворете ги украинските…

Официјална Москва денеска соопшти дека исполнувањето на…

(Видео) Митовски го „избрка“ Таче од сопствената…

Првите потврдени сознанија дека Русија подготвува инвазија…

ПОСТВЕЛИГДЕНСКА ДИЕТА СО ВАРЕНИ ЈАЈЦА: За 6…

По завршувањето на празниците обично излегуваме со…

Предупредување од Светска банка:“Храната може да поскапи…

Светската банка предупреди дека светот се соочува…