Детали за тpагичната сообраќајка во која животот го загуби едно лице, а две беа тешко повредени

t

На 15.02.2022 во 18.00 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека на магистрален пат Градско-Прилеп се случила сообраќајна несреќа во која учествувале товарно возило „волво“ со приклучно возило, со светиниколски регистарски ознаки, управувано од С.Л.(48) од Свети Николе, патничко возило „голф“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Д.К.(39) од Прилеп и патничко возило „бмв“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Д.Ј.(30) од Битола. По несреќата, возачот Д.К. и сопатниците од неговото возило П.К.(38) и малолетник, двајцата од Прилеп, биле пренесени во Општата болница во Кавадарци каде Д.К. починал, додека кај сопатниците биле констатирани тешки телесни повреди. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција. Увид извршила увидна екипа од Полициска станица Кавадарци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петков им изрази сочувство на роднините на…

„Автомобилот со кој вечерва одевме за Варна…

Голема трагедија го потресе цел Балкан: Во…

Во сообраќајна несреќа која се случила вчера…

Во Кривичниот суд продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

Трагедија во Турција: Тројца загинати во хеликоптерска…

Три лица загинаа во хеликоптерска несреќа во…

Продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…