Доктор Лазаров сведочи: Возачот избега, ја заборави табличката и се врати по неа – буквално влезе во пилјарата внатре

t

Вчерашната трагедија во која згасна уште еден млад живот ја шокираше македонската јавност. Непочитувањето на прописите во сообраќајот предизвика вистинска трагедија пред Сити Мол во која на пешачки премин беше прегазена 24 годишна девојка.

Доктор Ненад Лазаров сведочи дека ништо не е променето во изминативе години, бидејќи лично тој посведочил тешка сообраќајна несреќа во која несовесниот шофер сторил се за да го прикрие својот идентитет.


-Пред некои години сведочев на сообраќајка на Водњанска по која удрениот автомобил заврши буквално во пилјарата внатре низ излог.

Возачот кој ја предизвика несреќата, околу 20год. избега ама му падна табличката, среќа немаше никој повреден посериозно.
По 5 минути се враќа со колата, како пидзастанува ние помисливе се свестил што направи, а он со упалена кола на сред улица застана да си ја бара табличката (која ја имавме ние земено), не ја најде и без да погледне дали има повредени или било што, пак си избега.

После еден саат го донесе полиција на лице место, ја додека давам изјава на полиција ко сведок, таткото ми вика што се мешаш ти, пишува Лазаров.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Акт на ГЕНОЦИД”: Потресно сведоштво на жртва…

Трагедијата што се случи во Одеса на…

(Видео) Имаше многу крв, луѓето газеа едни…

Кондуктер кој бил во вагонот на метрото…

(Видео) Траорно – Жителка на Мариопол низ…

Жителка на Мариопол ја опишува евакуацијата од…

(Видео) Страшна сообраќајна несреќа во Србија: Има…

На автопатот Белград-Нови Сад утрово на наплатната…

(Видео) Голем хаос во Германија: Пијан возач…

Три лица се повредени кога пијан возач…