Објавено на:

Домашен притвор за родителот кој тепаше ученик и наставничка во Битола

t

Во домашен притвор е родителот од Битола, кој пред два дена во училница на среде настава натепа ученик и наставничка. Причината за ваквото насилство бил нетрпеливиот однос меѓу две деца, а наставничката наводно настрадала бранејќи го нападнатото дете.

Официјално, инцидентот се случи во ОУ „Даме Груев“ Битола, кога според извештајот на полицијата, двајца родители физички нападнале соученик на нивното дете и наставничка додека одржувала час.

Пред два дена во СВР Битола, родителот на натепаниот ученик Р.М. (48) од Битола пријавил дека за време на настава во основно училиште во Битола, неговиот малолетен син бил физички нападнат од сега притворениот Р.Л. и неговата сопруга Н.Л., родители на соученик на неговото дете. Истиот ден и М.Т. (44) од Битола, наставничка во истото одделение, пријавила дека за време на настава била физички нападната од двајцата родители.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Наставник натепал ученик, се огласи министерот Шаќири

Тетовската полиција соопшти дека уапсиле наставник кој…

Бог да чува: Со мачета и палка…

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против…

Рано утрово Душко ја фатил за коси…

Рано утринава околу 5 часот српската пејачка…

Во сообраќајка во Битола почина 65-годишник

МВР информира дека вчера во 13.53 часот…

Сообраќајка на патот Битола – Демир Хисар,…

Сообраќајот на патот од Битола кон Демир…