Дојави за бомби и во Делчево: Маж се јавил во полициската станица и се заканувал!

t

Синоќа околу 19 часот во ПС Делчево машко лице се јавило телефонски и упатило закана за наводно поставена експлозивна направа на неколку локации во Делчево.

Веднаш се преземени соодветни мерки и активности, извршени потребните проверки и утврдено дека станува збор за лажна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Средношколци од Делчево финалисти на UPSHIFT кампот…

Тим од средношколци од Делчево заедно со…

Сите дојави за бомби во скопските училишта…

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста…

Снег во Делчево и Дебар: Возачите да…

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

(Фото галерија) Интервју со млад уметник од…

Младите уметници често имаат тежок пат, особено…

Дојави за бомби и во Делчево: Маж…

Синоќа околу 19 часот во ПС Делчево…