Објавено на:

Драма: Авион морал принудно да слета во Белград

t

Авионот на „Сан експрес“, кој полета од аеродромот во Манчестер кон Даламан во Турција на 9 април во 19 часот и 30 минути, мораше принудно да слета во Белград поради патник кој нападна друг маж во авионот.

Поради инцидентот, авионот пристигнал на својата дестинација со два часа задоцнување, пишува Дејли Мејл.

На снимката снимена од вознемирените патници и споделена на социјалните мрежи јасно се гледа како еден маж вика и навредува друг патник, покажувајќи со прст кон него.

На крајот и авиокомпанијата „Сан експрес“ се огласи за настанот:

„По слетувањето во Белград, локалната полиција го извади патникот од авионот, а авионот продолжи кон Даламан, планираната дестинација“.

Тие исто така нагласуваат дека безбедноста на патниците им е најголем приоритет.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕДНО ЛИЦЕ ПОЧИНА, повеќемина се повредени при…

Едно лице загина, а други се повредени…

Шапиќ: Нови 700 автобуси и 125 трамваи…

Градоначалникот на Белград, Александар Шапиќ, денеска изјави…

Белград добива нов студентски град!

Секретаријатот за урбанистичко планирање во Белград објави…

(Видео) Мистериозна појава е снимена синоќа на…

Мистериозна појава е снимена синоќа на небото…

Кинескиот претседател од Белград: Кина ќе работи…

Претседателот на Народна Република Кина, Си Џингпинг,…