Драма во Скопје: Насилно ја заклучил жената во соба, па бил нападнат со тврд предмет

t

На 29.03.2022 во 03:00 часот во Полициската станица Бит Пазар, А.Ф.(36) од Скопје пријавил дека на 28.03.2022 околу 21:30 часот во хотел на подрачјето на Бит Пазар бил нападнат со тврд предмет од С.М.(41) од Скопје.

Во врска со настанот, на 28.03.2022 во 22:30 часот, М.Е.(20) од Скопје пријавила дека околу 21:30 часот со А.Ф.(36) отишла во хотел на подрачјето на Бит Пазар, но кога сакала да си замине, настанала расправија помеѓу нив и А.Ф. не ѝ дозволил и ја заклучил.


Според пријавеното, таа го скршила стаклото и се јавила на С.М.(41), кој дошол и физички го нападнал А.Ф..

По целосно документирање на случајот, ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје…

Министерството за внатрешни работи соопшти дека утре,…

Вистинската гордост: Во Скопје и Битола денес…

Македонското обединувачко движење (МОД) од Битола денеска ќе одржи собири…

Утре со посебен сообраќаен режим Скопје поради…

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

ССМ во понеделник ќе го блокира влезот…

Штрајкувачкиот одбор – Претседателството на ССМ на денешната седница…

(Фото) Непознати сторители “декорирале” споменик донација од…

Споменикот на коњаникот Мадара во паркот на…