Објавено на:

Драма: Неверојатно храбар полицаец апси напаѓач кој се обидува да го убие

t

Ова е шокантниот момент кога маж среде бел ден за време на утринскиот сообраќаен шпиц во Лондон нападна полицаец со пиштол пред да биде уапсен.

Драматичната видео снимка снимена во Камден утринава го прикажува храбриот офицер како се обидува да го закачи човекот на земја пред човекот да успее да се извитка.

Се гледа како мажот го вперува пиштолот кон полицаецот и оди кон него додека полицаецот се оддалечува – но како што човекот се приближува понатаму, тој повторно е соборен на земја.

Видеото од 15 секунди потоа ненадејно завршува, а возилата се слушаат како свират со сирените во позадина додека се гледаат луѓе на улица кои гледаат како се одвива инцидентот.

Метрополитен полицијата соопшти дека детективите сега веруваат дека пиштолот на човекот бил реплика, но додаде дека „дејствата на полицаецот во овие околности се ништо помалку од неверојатни“.

Скотланд Јард соопшти дека соло службеник на мотоцикл бил во потера по автомобил во 7.38 часот утринава, откако не запрел, пред возилото „да се судри со уличниот мебел“.

Полицијата соопшти дека полицаецот го отпуштил својот Тасер и мажот бил уапсен под сомнение за поседување огнено оружје, а потоа однесен во болница пред да биде приведен во полиција.

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10476227/Man-pulls-gun-police-officer-tackled-ground.html#v-6813133155157064443

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Еве како Тито зборуваше англиски!

На платформата You Tube веќе е достапна…

ХАОС на лондонски аеродром: Пронајдена пратка со…

Пратка ураниум беше запленета на лондонскиот аеродром…

Страшно: 18 годишен гостиварец се обидел да…

На 22.10.2022 во 01.50 часот во Гостивар,…

21-годишна девојка физички нападнала полицаец во Скопје

На 01.10.2022 околу 24 часот пред угостителски објект на…

Полицаец прегазил пешак со службено возило

Полицаец со полициско возило „дачија“ вчера удрил…